Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu od kilku już lat intensywnie promuje Warmię i Mazury na rynkach swojego działania. Powoli, ale jednak Mazury zaczynają być rozpoznawane na rynku austriackim jako destynacja urlopowa. Dotychczasowe przyjazdy turystów z Austrii łączyły się przede wszystkim z trasami objazdowymi, a pobyt na Mazurach ograniczał się do maksymalnie dwóch trzech noclegów.
W Kujawsko-Pomorskiem znajduje się kilkanaście wiosek tematycznych, czyli nowoczesnych projektów promujących turystykę w małych miejscowościach i wsiach. Można w nich między innymi wypiekać chleb, wcielić się w zielarza, poznać historię jajka i higieny, degustować miody, tworzyć rękodzieło ludowe, smażyć konfitury, a nawet uczestniczyć w weselu sztygara.
Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca realizuje właśnie projekt „Rowerem przez Beskidy”, dzięki któremu gmina oferuje miłośnikom kolarstwa górskiego i rodzinnych wycieczek na dwóch kołach wachlarz ciekawych propozycji. Promując aktywne spędzanie czasu wolnego proponuje trasy rowerowe w okolicy i znacznie dalej, nowe imprezy rowerowe oraz szereg udogodnień dla rowerzystów.
O tym, że Polska, a dokładnie Beskidy, są doskonałym miejscem sportowych aktywności mieli okazje przekonać się holenderscy dziennikarze goszczący pod koniec czerwca na Śląsku. W zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie oraz Śląską Organizację Turystyczną w podróży wzięli udział dziennikarze holenderskiej prasy specjalistycznej - magazynu o profilu górskim „Mountainreporters” oraz „MADPAC”, popularnego magazynu lifestyle.
„Gazeta Krakowska” już po raz 18. organizuje plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. W każdym z powiatów Małopolski oraz w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu zostaną wyłonieni laureaci w kategoriach: Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Smacznie i z Tradycją (baza gastronomiczna), oraz Małopolska Osobowość Turystyki.
Na niezwykłe wydarzenie zapraszamy do wsi Gorajec na Roztoczu. Muzyka, teatr, opowieści, moda i film – wielość atrakcji czeka na uczestników siódmego Festiwalu Folkowisko. 13 lipca we wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim rusza kolejne święto kultury pogranicza.
Papież Benedykt XVI przekazał osobiste dary Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane 11 lipca br. Dary będzie można oglądać do końca wakacji w strefie Muzeum, gdzie prezentowana jest pobłogosławiona przez Benedykta XVI kopia Drzwi Świętych z bazyliki św. Piotra w Rzymie, a także encykliki Jana Pawła II.
10 lipca rozpoczyna się XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej“. Regionalne Organizacje Turystyczne, które są głównym partnerem POT w tym przedsięwzięciu mogą zgłaszać swojego pretendenta do Złotego Certyfikatu POT – najważniejszej gratyfikacji w polskiej turystyce.
Na początku lipca na Mazurach gościła 14 osobowa reprezentacja Izby Gospodarczej z Górnej Austrii. Grupa składająca się z 13 właścicieli i prezesów biur podróży wraz z Konsulem Honorowym RP w Linzu prof. Christianem Hoferem zapoznała się z największymi atrakcjami Warmii i Mazur.
Na przełomie czerwca i lipca odbyły się w Lyonie Święta Konsularne (Les Fêtes Consulaires), tradycyjna, międzynarodowa impreza promocyjna z udziałem 70 państw reprezentowanych przez przedstawicielstwa dyplomatyczne w regionie Rhône Alpes.
Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO, w trakcie dorocznych obrad podczas 41. sesji odbywającej się między 2 a 12 lipca w Krakowie, zdecydował o wpisaniu na Listę światowego dziedzictwa Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach.
1 lipca 2017 roku Estonia rozpoczęła sześciomiesięczny okres sprawowania Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ochrona wspólnych wartości - dobrobytu, bezpieczeństwa, pokoju i stabilności w Europie – to główne priorytety estońskiej prezydencji. W obszarze turystyki tematami zaproponowanymi przez prezydencję estońską są:
Projekt, Wirtualny Festiwalem Regionów, realizowany jest pod hasłem „16xPolonia”, czyli 16xPolska, co oczywiście nawiązuje do liczby województw w Polsce i do liczby tygodni, w których trwa festiwal. Jest to pilotażowy projekt Małgorzaty Furdal, dyrektor ZO POT-u, który rozpoczął się w połowie maja i realizowany jest wspólnie przez Barbarę Minczewę i Alicję Ćwieczkowską. Jego celem jest promocja polskich regionów i miast przy użyciu mediów społecznościowych Ośrodka, przede wszystkim Facebooka (Polonia.Travel) i Instagrama (@poloniatravel).
Trwają obchody 700 lecia Lublina. Z tej okazji miasto przygotowało wiele imprez, a znaczna ich część odbywa się podczas wakacji pod wspólny hasłem „Wielkiego dzieje się”.
Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS, opracował komunikat pt.: „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2016 roku”.
Już po raz 18. Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrody przyznawane są za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To uhonorowanie pracy i talentu ludzi niepospolitych, którzy z potrzeby serca intensywnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej.
The World Games będą największą imprezą sportową w roku 2017. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. - To ponad 3500 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata rywalizujących w 31 dyscyplinach w 24 obiektach we Wrocławiu - powiedział Marcin Przychodny prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.
41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO to nie tylko oficjalne spotkania uczestników z całego świata w ICE Kraków. To także szereg wydarzeń w przestrzeni miasta. Od piątku, 30 czerwca można oglądać przy pl. Wszystkich Świętych wystawę, nawiązującą do obecności Krakowa na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.