en
en
Kontakt

Festiwal Folkowisko czyli święto pogranicza

Na niezwykłe wydarzenie zapraszamy do wsi Gorajec na Roztoczu. Muzyka, teatr, opowieści, moda i film – wielość atrakcji czeka na uczestników siódmego Festiwalu Folkowisko. 13 lipca we wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim rusza kolejne święto kultury pogranicza.

– Folkowisko organizujemy już po raz siódmy, jednak jak nam się wydaje – nadal udaje nam się zaskoczyć naszym programem naszych gości. Atrakcje są na tyle różnorodne, że każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Dobrze bawić się u nas będą zarówno rodziny z dziećmi, jak i ludzie, którzy chcą przetańczyć całą noc na etno-imprezie – mówi Maciej Piotrowski, organizator Festiwalu.

W tym roku motywem przewodnim Festiwalu są „Cuda Wianki” czyli opowieść o wiejskiej religijności, obrzędach, rytuałach i zwyczajach. Dlatego też organizatorzy zaprosili zespoły prezentujący muzykę prezentującą tradycję i mitologię różnych narodów między innymi Polaków, Tatarów, Białorusinów i Ukraińców. W tym roku na festiwalu wystąpią m.in.: Karolina Cicha i Bart Pałyga, Agnieszka Banaś z zespołem, DJ Krzaku, Panivalkova, Lemko Bluegrass Band (Ukraina), Vuraj (Białoruś), Tadirindum i Janki.

W programie można znaleźć również kilkadziesiąt warsztatów umiejętności, rajdy po okolicy, gry i zabawy dla dzieci oraz Jarmark Cudów z kilkunastoma rękodzielnikami. Folkowisko jest jednym z nielicznych festiwali przyjaznych całym rodzinom, gdyż w jego ramach funkcjonuje specjalna „Dzieciowioska”, strefa pełna gier i zabaw dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Bardzo ważny dla tego Festiwalu jest interdyscyplinarny charakter imprezy – gorajecka scena przyjmie zarówno lokalnych śpiewaków ludowych, jak i zespoły łączący folk z elektroniką.

Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko 2017 odbywa się w dn. 13-16 lipca w małej wsi Gorajec. To siódma edycja tej imprezy, która ściąga fanów kultury i muzyki folkowej, podróżowania i dobrego wypoczynku z Polski i ze świata. Wydarzenie organizowane jest na przysłowiowym „końcu świata”, we wsi Gorajec zamieszkałej, na co dzień jedynie przez 32 mieszkańców. W lipcu ta niewielka podkarpacka wieś na cztery dni zmienia się w stolicę kultury tradycyjnej, żywy „uniwersytet ludowy”.

Program Festiwalu: Tutaj

Informacje o Festiwalu na Facebooku

Więcej na www.folkowisko.pl

 

Do góry