en
en
Kontakt

Zaproszenie na Responsible Incentive Travel Day 2024 w Hilton Warsaw City

SITE-Poland-Responsible-Incentive-Travel-Day-Hilton-Warsaw-City-2024-polandcvb-polska.jpg

Dzień Zrównoważonej Turystyki Motywacyjnej w całości poświęcony będzie promocji odpowiedzialnego zachowania w podróży oraz wzmacnianiu praktyk zrównoważonej turystyki w biznesie incentive. Podczas wydarzenia ma zostać zgłębione znaczenie bycia „odpowiedzialnym podróżnym”. Organizatorzy spotkania zbadają różne aspekty zrównoważonej turystyki; od minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko w trakcie realizacji projektów motywacyjnych, przez wsparcie lokalnych społeczności i ochronę dziedzictwa kulturowego. Zaprezentują sposoby, dzięki którym przedstawiciele przemysłu spotkań mogą przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

W programie Responsible Incentive Travel Day zaplanowano prezentacje, dyskusje oraz wystąpienia motywacyjne. Głównym tematem rozmów profesjonalistów branży MICE będą odpowiedzialne działania agencji, współpraca z hotelami, destynacjami w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy spróbują też odpowiedzieć też na pytania, czy turyści znają i przestrzegają zasad odpowiedzialnego podróżowania. Bazą do rozważań i dyskucji są zasady określone w zbiorze 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W szczególności cel nr 17 PARTNERSTWA NA RZECZ CELÓW.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. Rejestracja na stronie SITE POLAND.

Piotr Cieślak, prezes zarządu SITE Poland, powiedział - Wydarzenie to jest częścią naszego projektu „Our impact on people socjety and the planet”, który zainicjowaliśmy w 2018 r. Adresujemy je do członków stowarzyszenia SITE Polska oraz do agencji MICE, w szczególności do agencji incentive z rynku polskiego, organizujących wyjazdy integracyjne, motywacyjne i biznesowe spotkania w Polsce i na całym świecie.

- Mamy świadomość, że turystyka ma znaczący wpływ na rozwój regionów i miast, nierzadko stanowi nawet główne źródło przychodów kraju i jego mieszkańców. Wiemy, że przemysł turystyczny i turyści generują negatywne skutki dla środowiska. Dlatego pierwsze z tego cyklu spotkanie poświęcamy agencjom i dostawcom, ich roli w kreowaniu produktu odpowiadającemu zasadom zrównoważonego rozwoju. Otwieramy dialog branżowy, aby zdefiniować główne wyzwania, jakie przed nami stoją w tym obszarze -  dodała Grażyna Grot-Duziak, doradca zarządu SITE Poland.

Aneta Książek, kierowniczka Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedziała - Jest to niezwykle istotna inicjatywa, która wpisuje się w nasze dążenia do promowania Polski jako odpowiedzialnego i zrównoważonego miejsca podróży. POT chce wspierać tego rodzaju inicjatywy i podjąć wysiłki na rzecz promowania odpowiedzialnych praktyk w naszym kraju.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Hilton Worldwide światowy certyfikowany lider branży hospitality w dziedzinie ESG aktywnie działający na rzecz ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i wysokich standardów zarządzania. Partnerem merytorycznym Polska Organizacja Turystyczna - Poland Convention Bureau.

cele-zrownowazonego-rozwoju-17-przemysl-spotkan.png

SESJA II – Zrównoważone destynacjeiejsce wydarzenia

Porgram sesji

  • 17:10 – 18:40 / SESJA II – Zrównoważone destynacje
  • 17:10-17:50   POLSKA  Zrównoważony rozwój, a przewaga konkurencyjna destynacji. POT, PCB
  • 17:50-18:10   Prezentacje zrównoważonych destynacji turystycznych
  • 18:10-18:40   Panel dyskusyjny: Dobre praktyki wspierające budowanie ofert turystycznych - Przedstawiciele destynacji, CVB i Agencje, DMC

Zagadnienia sesji

I.    Zrównoważony rozwój to nie moda, to konieczność - Poland CVB, Kraków, Gdańsk

  • Czy GDS index  - Global Destination Sustainability Index oceniający zrównoważony rozwój destynacji - to nowy ranking ICCA? Co daje pozycjonowanie się? Równanie do lepszych? Jakie warunki trzeba spełnić? Gospodarka cyrkulacyjna? Polityka miasta. Mobilność, miasto kompaktowe. Velocity 2025 i przystąpienie do GDS index  - Global Destination Sustainability Index

II.    Znalezienie wyróżnika, przekucie zasobów w eventowe atuty – 20 min (5 min na destynacje)

  • Warszawa – WZROST GOSPODARCZY w duchu eco: mobilność - metro, ścieżki rowerowe, Veturilo (w 2023 roku – 5 mln wypożyczeni rowerów), kładki, parki, zieleń, Warszawa – wybór hoteli, obiektów, podejście eco; Wysokiej jakości obszary zielone, takie jak parki, ogródki działkowe, czy brzegi rzek, mają kluczowe znaczenie jakości życia w mieście.  Według danych Europejskiej Agencji Środowiska drzewa pokrywają średnio 30 proc. ziemi w 38 stolicach Europy. Najwięcej terenów zielonych ma Oslo (72 proc.), za nim plasują się szwajcarskie Berno (53 proc.) i słoweńska stolica Lublana (50 proc.). Pierwsza dziesiątkę najbardziej zadrzewionych stolic Europy zamyka Warszawa, gdzie tereny zielone zajmują 40 proc. powierzchni miasta. Tuż za polską stolicą uplasował się Madryt, z wynikiem na poziomie 39 proc.
  • Silesia i Łódź – adaptacja i rewitalizacja obiektów poprzemysłowych do nowych funkcji, w tym na obiekty na spotkania i wydarzenia, dziedzictwo poprzemysłowe, muzea. Śląski Szlak Zabytków Techniki , Wyszukiwarka Unique venues - Silesia Convention - TURBO GOLF, Budowanie  lokalnych doświadczeń; Szlak Architektury Przemysłowej Łodzi – Maufaktura, EC1
  • Wrocław - nacisk na słowo WODA Wrocław i jego rzeki: Odra i jej dopływy w życiu miasta (wroclawturysta.pl) / Hydropolis – Wrocław - green events – publikacja z case study

III.    Podsumowanie

Integracja zrównoważonego rozwoju z przewagą konkurencyjną w destynacjach MICE może przynieść korzyści zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i społecznego, co jest zgodne z obecnymi trendami i oczekiwaniami klientów.  Jako reprezentacji destynacji jesteśmy odpowiedzialni za kreowanie wizerunku, wytyczanie ścieżek i promocję dobrych przykładów w tej sferze.

Prelegenci i eksperci sesji Zrównoważone Destynacje

site-poland-responsible-incentive-travel-day-hilton-warsaw.png

Wiktoria Król-Cieciorowska - Prezeska Zarządu Convention Bureau - Wrocław

Wiktoria Król-Cieciorowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Communication Management. Od 2019 r. związana z Fundacją Convention Bureau – Wrocław, początkowo jako specjalista MICE, następnie Prezeska Zarządu Fundacji. W trakcie swojej pracy w Fundacji Promocji Turystyki Kongresowej Convention Bureau – Wrocław odpowiada za realizację zadań i projektów związanych z rozwojem turystki biznesowej we Wrocławiu, włączając zielone praktyki. Z branżą turystyczną związaną od wielu lat m.in. jako przewodnik miejski po Wrocławiu czy pilot wycieczek krajowych i zagranicznych.

Małgorzata Przygórska – Skowron - Kierownik  WYDZIAŁ ds. TURYSTYKI, Biuro Kongresów, Kraków Convention Bureau

Krakowianka, absolwentka UJ (filologia polska) oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy unijnych; w jednostkach samorządu terytorialnego pracuje od 2004 – najpierw w Krakowskim Biurze Festiwalowym, potem w Urzędzie Miasta Krakowa w Wydziale Turystyki i Promocji Miasta. Od 2013 roku kierownik Kraków Convention Bureau. Zainteresowania: literatura, reportaże, muzyka.

Łukasz Wysocki - Prezes Zarządu Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdansk Convention Bureau

Łukasz Wysocki od 10 lat stoi na czele Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która skupia ponad 170 podmiotów ściśle związanych z regionalną branżą turystyczną. Organizacja aktywnie angażuje się w promocję Gdańska i z roku na rok z sukcesem przyciąga do miasta coraz więcej turystów i wydarzeń.  Łukasz często otrzymuje nominacje i nagrody za swój różnorodny wkład w rozwój turystyki. Od wielu lat uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci branży turystycznej w Polsce i jest dumny ze swojej pracy. Łukasz jest nie tylko lokalnym patriotą, ale także oddanym mężem i ojcem dwójki dzieci. Ponadto znany jest ze swojej pasji do sportu.

Filip Płodzień - Kierownik ds. promocji turystycznej i MICE  - Warsaw Convention Bureau

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Ukończył także studia podyplomowe „Nowoczesna promocja” w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Warszawskim „Marketing terytorialny – promocja rozwoju regionów i miast”. Z turystyką związany od początku pracy zawodowej. Doświadczenie zdobywał w narodowej organizacji turystycznej. Od 2020 roku związany z Warszawską Organizacją Turystyczną. Silesia CVB.

Sebastian Gronet – Project Manager Silesia Convention Bureau

Menedżer ds. marketingu i PR z wieloletnim doświadczeniem w branży kultury, rozrywki i eventów. Obecnie współtworzy nowy projekt na mapie polskiej branży spotkań – Silesia Convention Bureau. Jako członek zespołu Silesia Convention Bureau odpowiada za przyciąganie polskiego i międzynarodowego biznesu MICE do regionu śląskiego.

Jakub Rosły - Kierownik Łódź Convention Bureau - Łódzka Organizacja Turystyczna

Jakub Rosły ukończył dwie szkoły wyższe w kierunkach związanych z turystyką, tj. Administrację Hotelarską oraz Gospodarkę Turystyczną. Karierę zawodową rozpoczął jako portier w Holiday Inn w Warszawie. Następnie został recepcjonistą i kierownikiem recepcji w hotelu Ibis Warszawa Ostrobramska. Kolejnym etapem w jego karierze był JM Hotel w Warszawie, gdzie pełnił funkcję kierownika recepcji, a po reorganizacji pracy przeniósł się do działu Sprzedaży JM Aparthotel. W 2015 roku, po przeprowadzce do Łodzi, rozpoczął pracę w Dziale Sprzedaży Hotelu Tobaco. Od trzech lat pracuje dla Łódź Convention Bureau, które jest częścią Łódzkiej Organizacji Turystycznej. W roku 2022 objął stanowisko kierownika łódzkiego biura convention.

site-poland-responsible-incentive-travel-day-hilton-warsaw-polandcvb.png

Aneta Książek -  Kierowniczka Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau (PCB) w Polskiej Organizacji Turystycznej

Aneta Książek w polskim środowisku branżowym jest silnie utożsamiana z Polską Organizacją Turystyczną i jej działaniami na rzecz promocji Polski i rozwoju przemysłu spotkań. W latach 2008 – 2018 w POT pełniła funkcję głównego specjalisty ds. konferencji. Od 2019 do października 2021 była kierowniczką Sekcji PCB POT, od grudnia 2022 jest szefową Biura Spotkań   i Wydarzeń - Poland Convention Bureau.  Od 7 czerwca 2021 Członkini Honorowa Stowarzyszenia SITE Polska, a od stycznia 2024 członkini MPI Poland Chapter. W 2015 roku zdobyła 10-miesięczne doświadczenie w pracy w Zagranicznym Ośrodku POT w Brukseli, gdzie zajmowała się promocją zarówno turystyki wypoczynkowej, jak i przemysłu spotkań. Sekretarz Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich w latach 2008 – 2020, w latach 2020 – 2024 jej członkini. Od 2021 autorka zbioru publikacji przedstawiających trendy w przemyśle spotkań pt.: #KonkretyAneta. W latach 2020 – 2022 była członkinią lokalnego komitetu organizacyjnego 61. Kongresu ICCA w Krakowie oraz jurorką międzynarodowego konkursu UN Women USA „Rise and Raise Others Award” (2022/2023), w którym nagrody przyznawane są wybitnym kobietom za ich zaangażowanie i entuzjazm we wspieraniu innych w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Trzykrotnie nagrodzona wyróżnieniem branżowym MP Power Awards (2013, 2020, 2023) oraz odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki” przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki (2016). W lutym 2024 wyróżniona jako najbardziej wpływowa osoba branży spotkań Nowej Europy w konkursie Meetings Star Award w kategorii Top Meeting Architects (Convention Bureau) and Dreamcatcher of the Year 2023/2024. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie, kierunku Ekonomia Turystyki (2004) oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji (2014).

Miejsce wydarzenia

Hilton Warsaw City ul. Grzybowska 63, 00-844 Warszawa, Polska 25.04.2024 r. w godzinach 14:30-20:30

hilton warsaw city

Fot. Hilton Warsaw City

@callmejaro

Do góry