Wrocławscy Ambasadorzy Kongresów
Program Ambasadorów Kongresów Wrocławia, realizowany przez Convention Bureau we Wrocławiu od 2006 roku w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora, jest dopełnieniem ogólnokrajowego Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.
Celem Programu Ambasadorów Kongresów Polskich jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż. Program jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – „Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce” i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora.
Grono wrocławskich Ambasadorów stale się powiększa i obecnie Klub Ambasadorów liczy 49 osób. Ambasadorzy Kongresów Wrocławia działają aktywnie przez cały rok, angażując się w organizację oraz biorąc czynny udział w wielu interesujących wydarzeniach. Tytuł Ambasadora Kongresów Wrocławia jest zarówno wyróżnieniem, jak i potwierdzeniem działań, które mają na celu promowanie Wrocławia jako najlepszego miejsca na organizację konferencji czy kongresów. Dzięki prowadzonemu Programowi, Wrocław pozyskuje coraz więcej międzynarodowych wydarzeń o bardzo zróżnicowanej tematyce.
Poniżej prezentujemy zakres działań wrocławskich Ambasadorów na 2020 rok.
Prof. Leszek Paradowski jako Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego, organizuje we Wrocławiu konferencję pn. Wrocławska wiosna gastroenterologiczna, która odbędzie się 5.09.2020 w Gmachu Głównym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tegoroczny program XXIV Wrocławskiej Wiosny Gastroenterologicznej podejmuje jak zawsze aktualne problemy współczesnej gastroenterologii i zagadnienia ważne w codziennej praktyce lekarskiej.
Prof. Edward Chlebus jako Dyrektor Centrum CAMT-FPC (Centre for Advanced Manufacturing Technologies – Fraunhofer Project Center CAMT-FPC) jest odpowiedzialny za przeprowadzenie we Wrocławiu konferencji pn. Additive Manufacturing 2020, która odbędzie się we wrześniu 2020 roku na terenie Politechniki Wrocławskiej. Jako jednostka badawcza CAMT-FPC powstała w 2008 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej i wchodzi w skład międzynarodowego Centrum Badawczego Fraunhofer Project Center (FPC) utworzonego razem z Fraunhofer Geselschaft z Drezna w obszarze technologii laserowych i przyrostowych.
W ramach wydarzenia AEROMXIER 2020 - Civil & Military Aeromixer – międzynarodowej imprezy dedykowanej przede wszystkim firmom produkcyjnym i usługowym z branży lotniczej, która odbędzie się 23.09.2020 w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław, zostanie przeprowadzany panel dyskusyjny pod Patronatem Politechniki Wrocławskiej. Prof. Edward Chlebus jako moderator panelu przekaże istotne informacje dotyczące nowych inwestycji i projektów związanych z sektorem lotniczym, które są realizowane na obszarze Dolnego Śląska i w jego okolicach.
Prof. Aleksander Weron wygłosił wykład pt. „Anomalne dyfuzje i klasyfikacja danych w biologii molekularnej” na Politechnice Wrocławskiej. Spotkanie to odbyło się 28 stycznia w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Wykład ten został wygłoszony w ramach Interdyscyplinarnych Seminariów Naukowych - cykl otwartych spotkań orgaznizowanych przez Politechnikę Wrocławską z udziałem światowej sławy prelegentów, który jest skierowane do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu nauk ścisłych.
Prof. dr hab. Jacek Szepietowski jako Przewodniczący Komitetu Naukowego, jest odpowiedzialny za organizację VIII KONFERENCJI KONTROWERSJE W DERMATOLOGII, która odbędzie się w dniach 03-12.2020 – 05.12.2020 we Wrocławiu. Organizatorem logistycznym oraz merytorycznym wydarzenia jest Wydawnictwo Termedia, a jego uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne za udział w konferencji.
Dr hab. Bogusława Dorota Gołębniak, prof. Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, została wybrana do Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk (KNP PAN) na kadencję 2020-23.
Najbardziej aktywni Ambasadorzy Kongresów, a także przedstawiciele miast i regionów, mogą aplikować do Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań. To wspólna inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. W zgłoszeniach można aplikować o bilety lotnicze, które pozwolą dotrzeć z kongresową ofertą Polski do osób i instytucji będących właścicielami międzynarodowych wydarzeń.