Sojusz Europejskich Convention Bureaux podpisuje memorandum
Strategiczny sojusz narodowych, europejskich convention bureaux podpisał “Memorandum of Understanding” zawierające kryteria członkostwa, w tym obowiązków i celów.
Sojusz jest pierwszym w swoim rodzaju i ma na celu zwiększenie współpracy pomiędzy biurami w Europie, w celu utrzymania i wzmocnienia jej silnej pozycji jako numeru jeden dla spotkań stwoarzyszeń na świecie (ICCA 2014). Memorandum of Understanding zostało ogłoszone w dniu 14 kwietnia, podczas globalnego święta przemysłu spotkań (Global Meetings Industry Day GMID), a faktycznie zostało podpisane na ostatnim spotkaniu w Monachium.
Sojusz określił swoje cele jako - promowanie i wspieranie wymiany wiedzy między członkami, uproszczenie i wzmocnienie podejścia do kluczowych rynków i kompleksowe badania rynku poprzez wspólne działania. Proces podejmowania decyzji w oparciu o większość głosów obecnych członków oraz członkostwa jako dla jednego biura z danego kraju.
“Sojusz narodowych convention bureas jest krokiem do wzmocnienia współpracy w Europie. Jestem bardzo zadowolony, że Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest członkiem założycielem tej organizacji I mam nadzieję, że wzmocni to także pozycję Polski” – podsumowuje kierownik Poland Convention Bureau POT dr Krzysztof Celuch.
Strategiczny sojusz zgodził się spotykać dwa razy w roku, a kolejne spotkanie odbędzie się 22 - 23 września 2016 w Rydze, na Łotwie. Natomiast na spotkaniu w Hotel Platzl Monachium, Szwecja i Szkocja zostały potwierdzone jako nowi członkowie (w sumie 24 państwa). Członkowie otrzymali również najnowszą aktualizację na temat badań rynku w Chinach.
Matthias Schultze, dyrektor zarządzający niemieckiego Convention Bureau (GCB) i Eric Bakermans, kierownik marketingu w holenderskim Convention Bureau, podsumowali:
"Memorandum of Understanding jest znaczącym krokiem dla naszego Sojuszu. W rozwijającej się organizacji, to istotne, żeby mieć jasne cele i określone jak możemy współpracować, aby je osiągnąć. Przyjęcie podejścia partnerskiego bardzo wzmacnia naszą pozycję w globalnym sektorze spotkań i wydarzeń, zarówno w poszczególnych krajach, jak i szerszym Sojuszu".
Krajowe biura spotkań twoarzące Sojusz to: Austria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Holandia, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Portugalia, Łotwa , Szkocja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria.