Przyszłość Europy to zrównoważony rozwój branży MICE
Dwudniowe spotkanie było pełne dyskusji na temat rozwoju projektów, planowania budżetów i aktualnych zagadnień branżowych. Członkowie Sojuszu byli szczególnie dumni z prezentacji postępów w opracowywaniu dokumentu dobrych praktyk, która wytycza drogę ku bardziej ekologicznej przyszłości dla wydarzeń biznesowych w Europie.
Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia było omówienie nadchodzącej na PCMA Convening EMEA w Kopenhadze. Sesja pt. "Jak uczynić Europę pierwszym neutralnym klimatycznie miejscem dla wydarzeń biznesowych?" ma na celu wspieranie wspólnych działań mających na celu kształtowanie bardziej zrównoważonej i ekologicznej przestrzeni dla wydarzeń biznesowych. Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux podjął monumentalny krok, współpracując z wiodącymi platformami, takimi jak Net Zero Carbon Events, w celu uruchomienia wspólnego planu działania. Ten plan określa strategie i konkretne działania mające na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze wydarzeń biznesowych. Sojusz z niecierpliwością oczekuje na interaktywną rozmowę z przedstawicielami branży, aby zrealizować wizję neutralnej klimatycznie europejskiej przestrzeni wydarzeń biznesowych.
W dyskusji z Aurore Braconnier i Hannah Elston z Event Leaders Exchange (ELX) skoncentrowano się się na przyszłych współpracach, podkreślając ogromny potencjał inicjatyw w zakresie treści dotyczących zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji. Ponadto, Sojusz wyraził swoje zainteresowanie wprowadzeniem ELX do najbardziej innowacyjnych miejsc w Europie każdego roku, co przyczyni się do dalszej wymiany wiedzy.
:
Zawsze jestem pod wrażeniem, jak Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureau wspiera swoje wspólne i międzynarodowe projekty. To zdanie odzwierciedla oddanie i pasję, z jaką Sojusz kontynuuje swoją misję tworzenia zrównoważonej i innowacyjnej przyszłości dla europejskich wydarzeń biznesowych.
Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, dodała:
Mimo, że Polska może znajdować się we wcześniejszym etapie naszej podróży ku zrównoważonemu rozwojowi, jesteśmy chętni do nauki, współpracy i zaangażowania we wspólne projekty. Widzimy to jako okazję do połączenia wysiłków z liderami branży, edukacji i podjęcia konkretnych kroków ku bardziej ekologicznej i odpowiedzialnej przyszłości wydarzeń biznesowych w Europie i w Polsce.
Podsumowując wrześniowe spotkanie Sojuszu w Luksemburgu można powiedzieć, że zakończyło się obiecująco, z perspektywą istotnych inicjatyw w przyszłości. W miarę jak stowarzyszone kraje kontynuują współpracę, innowacje i działania na rzecz bardziej zielonej i zrównoważonej przyszłości, Sojusz pozostaje wpływową siłą w nieustannie zmieniającym się świecie wydarzeń biznesowych w Europie. Polska jest jednym z założycieli stowarzyszenia. Odwiedź stronę the Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe i dowiedz się więcej o jego członkach i projektach.