en
en

Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2017”

okladkaPo raz ósmy zespół Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej opublikował raport podsumowujący osiągniecia branży spotkań w Polsce w ubiegłym roku.


Głównym celem opracowania jest identyfikacja liczby i wielkości organizowanych na terenie Polski w 2016 roku spotkań i wydarzeń (m.in. społecznych, gospodarczych, biznesowych).

 


Współpraca z wszystkimi regionalnymi convention bureaux, rekomendowanymi organizatorami kongresów oraz podróży motywacyjnych, obiektami oraz uczelniami wyższymi umożliwiła zebranie danych z szesnastu województw i kilkudziesięciu obiektów. Dała też szansę dokonania analizy 39 566 spotkań i wydarzeń (rok temu przeanalizowano 33 980 konferencji, kongresów, targów i podróży motywacyjnych z czternastu województw).

 


Tegoroczny raport, oprócz tradycyjnej analizy ilościowo-jakościowej spotkań, zawiera konkluzje materiału dotyczącego znaczenia przemysłu spotkań dla polskiej gospodarki (Poland Meetings Impact 2015, opublikowany w marcu 2017). Po raz kolejny zawarto w nim również podsumowanie danych dotyczących spotkań zorganizowanych przez organizatorów kongresów i podróży motywacyjnych rekomendowanych przez Polską Organizację Turystyczną.

 


Ponownie, na łamach opracowania „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry Report”, zostało ukazane w szerszym kontekście kilka miast, które przekazały najwięcej informacji statystycznych i na co dzień współpracują z obiektami przy ich zbieraniu. Tegoroczna edycja w taki sposób wyróżnia Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Warszawę i Lublin.

 

 

1

2

3

Do góry