Polska promowana na kongresie Ecsite 2024 w Lublanie
O Ecsite
Ecsite (European Network of Science Centres and Museums), łącząc organizacje i profesjonalistów z dziedziny nauki, ma ogromny wpływ na promowanie zaangażowania społecznego w nauce na świecie. Wydarzenie co roku zrzesza 1000 pracowników europejskich i światowych ośrodków nauki, muzeów oraz mediów związanych z turystyką kulturową oraz rozwojem nauki.
W 2023 roku na konferencji (Valetta, Malta) reprezentowanych było 49 krajów z 6 kontynentów, co czyni konferencję Ecsite prawdziwie globalnym wydarzeniem. Więcej o cyklicznych wydarzeniach Ecsite.
Promocja Polski na konferencji
Nasza promocja ma na celu pokazanie lokalnej współpracy, którą oferuje Polska jako kraj z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dostępny komunikacyjnie, a także innowacyjny z bogatą kulturą i tradycją. Na stoisku są rozdawane produkty regionalne, a pod koniec konferencji w dn. 8 czerwca odbędzie się oficjalne przedstawienie miasta gospodarza ECSITE 2025 i zaproszenie do Polski.
Warto podkreślić, iż w konferencji uczestniczą przedstwiciele centrów nauki z całej Polski, w tym:
- Centrum Morskie w Szczecine
- Hevelianum z Gdańska
- Centeum Nauki i Techniki EC1 z Łodzi
- Centrum Nauki Experyment w Gdyni
- Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon - otwarcie pod koniec czerwca 2024!
- Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis, które ma powstać w Wasilkowie k. Białegostoku. Władze placówki zakładają, że otwarta zostanie pod koniec 2027 roku.
POT wspierało pozyskanie konferencji dla Warszawy od 2023 roku, poprzez listy wsparcia oraz współorganizację wizyty studyjnej w stolicy Polski dla delegacji Ecsite, która decydowała o przyznaniu wydarzenia.
Konferencja Ecsite 2025 w Warszawie
Podczas konferencji Ecsite 2025 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Polska Organizacja Turystyczna będzie miała możliwość organizacji strefy regionów.