en
en
Kontakt

Bezpieczne wydarzenia - projekty edukacyjne Warszawy i Krakowa

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 6 czerwca br. możliwa będzie organizacja zgromadzeń do 150 osób, w tym wesel, targów, wystaw i kongresów. 

ICE_Waw_1170.jpg

Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. Branża spotkań wraz z samorządami przygotowuje się do tego etapu inicjując projekty edukacyjne poświęcone organizacji bezpiecznych wydarzeń.

19 maja br. w Warszawie z inicjatywy Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Miasta Warszawy została powołana Rada ds. Bezpiecznego Eventu, która opracowała dokument z propozycjami realizacji eventów w nowych warunkach.

Celem dokumentu jest wypracowanie jak najlepszych procedur dla obiektów, organizatorów i uczestników targów, wydarzeń biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia i życia osób zaangażowanych w realizację oraz uczestniczących w wydarzeniu oraz stopniowego i kontrolowanego otwarcia sektora spotkań biznesowych, targów, imprez marketingowych, wydarzeń artystyczno-kulturalnych.

Prace nad dokumentem dla całego sektora MICE: eventów korporacyjnych, konferencji i kongresów oraz targów zostały zainicjowane przez zarząd SBE na prośbę branży, aby samorząd mógł łatwo wcielić je w życie od razu po wejściu w życie głównych wytycznych ze strony Ministerstwa Rozwoju dotyczących warunków odmrażania tego sektora gospodarki. W ramach projektu odbyły się konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią.

PEŁEN DOKUMENT: Rada ds. Bezpiecznego Eventu

Natomiast w dniu 28 maja odbędzie się druga edycja konferencji online Kraków Network Together. Tematem dyskusji będzie dokument stworzony przez grupę projektową złożoną z członków krakowskiej inicjatywy, który nosi tytuł „Bezpieczeństwo eventów po pandemii”.

Transmisja rozpocznie się standardowo o godzinie 16.00 za pośrednictwem profilu @ICE Kraków Congress Centre na Facebooku.

Jak informują organizatorzy spotkania, ze względu na spore zainteresowanie tematem poruszonym podczas pierwszej edycji wydarzenia, zdecydowali się na kontynuację dyskusji o bezpieczeństwie eventów, czyli kluczowym temacie, który umożliwi branży spotkań powrót do standardowej pracy. Została stworzona grupa projektowa pracująca przez ostatni miesiąc nad nowymi rozwiązaniami i możliwościami organizacji wydarzeń w post-pandemicznym świecie, uwzględniając wszelkie kwestie bezpieczeństwa.

W konferencji udział wezmą osoby pracujące nad wspomnianym dokumentem, który będzie głównym tematem dyskusji. Omówione zostaną założenia dokumentu poświęconego nowej rzeczywistości wydarzeń w kontekście bezpieczeństwa. Treści publikacji były współtworzone m.in. z przedstawicielami agencji eventowych i obiektów, w tym: Tauron Areny Kraków, Expo Kraków, Forum Wydarzeń, reprezentantami krakowskich hoteli: Grupy Osti-Hotele, Qubus, Novotel Double Tree by Hilton i Rabisson Blu, dostawcami usług eventowych oraz konsultowane z Branżowym Sztabem Kryzysowym TUgether.

W drugiej części webinaru do wypowiedzi się na temat obecnej sytuacji i przedstawionych rozwiązań zostaną zaproszeni przedstawiciele obiektów, którzy we wrześniu 2016 roku podpisali porozumienie Power of 4. Mowa o czterech obiektach konferencyjnych, które zjednoczyły siły, by pozyskiwać do Polski kongresy i konferencje tj. Centrum Konferencyjne Kopernik w Centrum Nauki Kopernik, Lubelskie Centrum Konferencyjne, Europejskie Centrum Solidarności i Centrum Kongresowe ICE Kraków. W dyskusji udział weźmie również zaproszony przedstawiciel Poznań Congress Center. Partnerem merytorycznym tej części Kraków Network Together zostało Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.

Transmisja będzie nadawana z Centrum Kongresowego ICE Kraków, gdzie przebywać będą prowadzący wydarzenie, którzy będą łączyć się zdalnie z poszczególnymi pięcioma prelegentami. Konferencja online Kraków Network jest organizowany przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, we współpracy z partnerem technologicznym, członkiem projektu, firmą CMA – Concept Music Art.

PEŁEN DOKUMENT: Bezpieczeństwo eventów po pandemii

Do góry