en
en
Kontakt

Bezpieczne wydarzenia – kolejne projekty

Nie ustają działania poświęcone funkcjonowaniu w nowej rzeczywistości. Z początkiem czerwca obiekty noclegowe mogą przystępować do programu Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie”, do Warszawy – Miasta Bezpiecznych Eventów – dołącza Łódź, rusza też kampania „Poznań wraca do gry”.

ObiektLodzPoznan_1170.jpg

2 czerwca br. Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła akwizycję do programu Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Program jest odpowiedzią na wcześniej zlecone badanie, z którego wynika, że w obecnej sytuacji, aż 82% turystów podczas wyjazdu zwraca uwagę na podwyższone standardy higieniczne. Obiekty, które wyróżnią się na tym polu mogą zyskać przewagę konkurencyjną zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicą.

Autocertyfikacja jest bezpłatna i dobrowolna, a akwizycja do programu będzie ciągła. O certyfikat może ubiegać się każdy obiekt noclegowy, działający legalnie, który zaakceptuje regulamin i zadeklaruje spełnienie warunków. W swoich działaniach marketingowych certyfikowany obiekt będzie mógł używać znaku graficznego „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Lista autocertyfikowanych obiektów będzie dostępna na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl i będzie systematycznie aktualizowana.

3 czerwca br. (Global Exhibition Day) w Poznaniu odbyła się I Konferencja Online Poznań Congress Center poświęcona wspólnym działaniom Miasta Poznań oraz Grupy MTP w zakresie wypracowania nowych, bezpiecznych zasad organizacji spotkań i konferencji na terenie MTP oraz w Poznaniu. Tematyka rozmów dotyczyła nowej rzeczywistości, w jakiej przyjdzie pracować organizatorom konferencji po zakończeniu pandemii. Uczestnicy konferencji mówili: o organizacji wydarzeń w realu i online, o wyzwaniach (np. procedury bezpieczeństwa), z jakimi przyszło im się zmierzyć, o tym jak zmieniła się branża.

Konferencję zrealizowano w dwóch częściach: pierwszą część stanowiła debata z gośćmi obecnymi w studio PCC (Elżbieta Roeske, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP i Jan Mazurczak, Prezes Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej), drugą – debata online, w której udział wzięli: Aneta Książek (Kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej), dr hab. n. med. Jarosław Szydłowski (Kierownik Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu – kadra naukowa), Weronika Symbora-Bogacka (Członek Zarządu SympoMed sp. z o.o. sp.k. – organizator konferencji) i Marek Szpendowski (właściciel agencji Viva Music – organizator koncertów).

4 czerwca br. z inicjatywy Stowarzyszenia Branży Eventowej w Łodzi odbyło się spotkanie Rady ds. Bezpiecznego Eventu. Przedstawiciele władz miasta i Łódzkiej Organizacji Turystycznej wraz lokalną branżą omawiali wytyczne dla organizacji bezpiecznych wydarzeń w ich mieście i regionie.

Rada ds. Bezpiecznego Eventu została powołana 19 maja br. w Warszawie z inicjatywy Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Miasta Warszawy. Rada opracowała dokument, w którym opisuje wypracowanie jak najlepszych procedur dla obiektów, organizatorów i uczestników targów, wydarzeń biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia i życia osób zaangażowanych w realizację oraz uczestniczących w wydarzeniu oraz stopniowego i kontrolowanego otwarcia sektora spotkań biznesowych, targów, imprez marketingowych, wydarzeń artystyczno-kulturalnych.

Do góry