en
en
Kontakt

„Bezpieczne Spotkania” tematem tegorocznego GMID

Meetings-Industry-Day_a.jpg

Idei Światowego Dnia Przemysłu Spotkań przyświecają budowanie wizerunku marek i produktów, nawiązywanie kontaktów, skuteczne prowadzenie biznesu oraz rozwój gospodarczy i polepszanie bytu lokalnych społeczności.

W specjalnym oświadczeniu organizatorów czytamy:
"Obecny krajobraz spotkań i wydarzeń jest jednym z najtrudniejszych w naszej historii. Mimo to profesjonaliści z branży raz za razem stają na wysokości zadania – począwszy od GMID 2020 (Global Meetings Industry Day), podczas którego organizatorzy wydarzeń we wszystkich regionach szybko przeszli na wirtualne realizacje; do dzisiaj, gdzie firmy i miejsca docelowe organizują bezpieczne spotkania osobiste i stosują model hybrydowy, jeśli to konieczne. Podążając tą pozytywną trajektorią, mamy nadzieję, że ten sam sukces zobaczymy podczas obchodów GMID w 2021 roku. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie 8 kwietnia we wszystkich środowiskach, silniejsi i bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek, aby zademonstrować niezachwianą wartość naszej branży z liderami biznesu, rządu i mediów. Prezentowanie wartości naszej branży nigdy nie było ważniejsze – szczególnie na poziomie stanowym i lokalnym".

Światowy Dzień Przemysłu Spotkań został zainicjowany w 2016 roku przez kanadyjską grupę profesjonalistów związanych ze stowarzyszeniem Meetings Profesionals International (MPI), którzy później przekształcili się w Meetings Mean Business Coalition (MMBC), organizację współpracującą z MPI. MMBC zrzesza ponad 60 członków i ma na celu prezentowanie wartości, jaką spotkania biznesowe, targi, podróże motywacyjne, wystawy, konferencje i konwencje przynoszą ludziom, firmom i społecznościom. Poprzez gromadzenie zwolenników przemysłu spotkań, współpracę z interesariuszami, prowadzenie oryginalnych badań, angażowanie się w zewnętrzne głosy, łączy branżę, aby podkreślić jej znaczenie.

- "W tegoroczny temat Światowego Dnia Przemysłu Spotkań doskonale wpisują się działania prowadzone przez Poland Convention Bureau POT, mające na celu podtrzymanie popytu na Polskę oraz budowę zaufania wśród planistów spotkań i wydarzeń. Liczymy, że sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie, wraz ze wzrostem poziomu wyszczepienia, poprawi się i stopniowo będziemy mogli wrócić do organizacji spotkań i wydarzeń w trybie stacjonarnym. Zyska na tym cała branża, a w szczególności obiekty autocertyfikowane w programach “Obiekt Bezpieczny Higienicznie” oraz “Bezpieczny Obiekt MICE”.  Obecnie w Polsce trwają przygotowania do ponownego otwarcia hoteli w dniu 12 lutego 2021, zatem to dobry moment, aby przypomnieć się obiektom i ponowić zaproszenie do przystąpienia do w/w programów" – powiedziała Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau POT.

Przewidując, że protokoły organizowania bezpiecznych wydarzeń osobistych mogą nadal się zmieniać i różnić w zależności od lokalizacji, organizatorzy zwracają uwagę na to, aby wszyscy gospodarze wydarzeń GMID 2021 opierali swoje decyzje dotyczące planowania na informacjach od lokalnych organów zdrowia publicznego, kontynuując przyjmowanie wydarzeń hybrydowych i wirtualnych zgodnie z zaleceniami.

Źródło: meetingsmeanbusiness.com 

Do góry