en
en
Kontakt

W turystycznym centrum sezonu - "Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona" w Szczecinie

Polska Organizacja Turystyczna wraz z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi nie zwalnia tempa! Po ubiegłotygodniowej konferencji na Zamku w Mosznej o nową wiedzę z zakresu "Współpracy-Innowacji-Turystyki Zrównoważonej" w stolicy swojego regionu wzbogacili się przedstawiciele branży turystycznej z województwa zachodniopomorskiego, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie kierunków Polski.

zrot_konfa_1170.JPG

Konferencję w Szczecinie zainaugurował prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, po którym gości przywitały prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Magdalena Bulikowska oraz członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

- Jestem zbudowany tym, jakie produkty na przestrzeni kilku dekad zostały powstały w województwie zachodniopomorskim. Korzystają z nich tak turyści krajowi, jak i zagraniczni. To doskonały materiał do promocji Polski i regionu w Europie i na świecie - mówił podczas inauguracji 4. odsłony cyklu "Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona" prezes POT Rafał Szmytke.

W części merytorycznej na pytanie "Skąd tylu turystów z Czech w Polsce i nad polskim morzem?" odpowiedział dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze Pavel Trojan. Przekazał on branży turystycznej z województwa zachodniopomorskiego opinie Czechów na temat regionu oraz zaznaczył preferencje, zwyczaje i przyzwyczajenia naszych południowych sąsiadów.

Człowiek + AI = Wyjazd Nad Morze? Na Pomorzu Zachodnim ten skrót pasuje idealnie! Prezes Zarządu Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc Adam Mikołajczyk zaprezentował audytorium możliwości sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii na przykładzie nadmorskiego regionu.

Pomorze Zachodnie nierozerwalnie związane jest z naturą i terenami sprzyjającymi wypoczynkowi wokół pięknej polskiej przyrody. O zrównoważonej turystyce w Dolinie Dolnej Odry, a także zastosowaniu ich w praktyce na przykładzie "Centrum Turystyki Winnej Kojder" opowiedzieli Igor Szakowski z Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Marek Kojder z Winnicy Kojder.

Po przerwie Anula Galewska przedstawiła stan wdrożenia turystyki zrównoważonej w województwie zachodniopomorskim na tle światowych tendencji, jak również praktyczne pomysły w niewykorzystanych obszarach. Prezes Travindy przekazała znakomite wieści lokalnej branży - aż 23% obiektów z Pomorza Zachodniego zrzeszonych na jednej z najpopularniejszych platform rezerwacyjnych podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Debatę "Jak zaprogramować rozwój turystyki zrównoważonej w regionie. Mieszkańcy jako źródło przewagi konkurencyjnej destynacji turystycznych w województwie zachodniopomorskim" poprzedziła inspirująca prezentacja General Managera COURTYARD BY MARRIOTT & MOXY SZCZECIN CITY Marleny Szczecińskiej na temat zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie.

Kulminacyjnym i podsumowującym wydarzenie punktem tradycyjnie była dyskusja pod wodzą Adama Mikołajczyka, w której udział poza prelegentami wziął dyrektor Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Artur Pomianowski.

Do góry