en
en
Kontakt

Przedstawiciele China Campus Network na rozmowach w POT

W siedzibie POT odbyło się 13 września spotkanie pomiędzy China Campus Network a przedstawicielami polskich instytucji i organizacji zainteresowanych ruchem turystycznym z Chin.

chiny_pot.jpg

China Campus Network to inicjatywa polegająca na kształceniu dwujęzycznych (polski i chiński) oraz dwukulturowych przewodników wycieczek, którzy oprowadzaliby turystów chińskich po Polsce. Po stronie chińskiej w projekt zaangażowanych jest 26 wyższych uczelni, które są gotowe na przyjęcie Polaków chcących uczyć się w ich murach.

Program ten jest oparty o stypendia, które fundowane są przed obie zainteresowane strony. Jest on także pozbawiony barier czasowych (będzie tak długo prowadzony jak długo będą chętni) oraz ograniczających wiek stypendysty.

Ze strony chińskiej w spotkaniu udział wzięli: Liu Baoli - Vice-Director for International Cooperation of the Ministry of Education, Wo Guocheng - Secretary General of CCN, Zhu Jinping - Deputy Secretary General of CCN oraz Dora Damu - International Cooperation Manager. Polską stronę reprezentowali: Rafał Wilczkowski - Radca Ministra z Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Artur Brandysiewicz i Dawid Mazur - wicedyrektorzy Departamentu Strategii i Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej, Iwona Majewska - wicedyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Elżbieta Kusina - Prezes Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich oraz dr Ewa Chmielowska z Komisji d/s Przewodników Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich.

Polska strona przedstawiła informację, jak wygląda rynek turystyczny z punktu widzenia zapotrzebowania na wykwalifikowanych przewodników. Zwrócono uwagę na fakt, że zniesienie konieczności poosiadania certyfikatów/dyplomów potwierdzających odpowiednią wiedzę przez osobę oprowadzającą wycieczki prowadzić może do obniżenia jakości świadczonych usług. Stwierdzono także, że jest niewystarczająca liczba przewodników władających językiem chińskim, co w świetle spodziewanego zwiększonego ruchu turystycznego z Państwa Środka może stanowić kłopot dla dalszego rozwoju turystyki z tego kraju.

Do góry