Promocja polskiej kultury i turystyki w Chinach
Wydarzenie poprzez serię wystaw artystycznych, fotograficznych i jubilerskich, obejmujących wystawy polskiego dziedzictwa UNESCO, polskiej kultury, polskiej biżuterii bursztynowej i występ dwóch renomowanych artystów: Iwony Tamborskiej i Jiao Weidong, zapozna chińskiego widza z podstawowymi walorami turystycznymi Polski i pozwoli lepiej zrozumieć kontekst kulturowy naszego kraju.
Wystawa światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce
Ekspozycja obejmuje fotografie 15 polskich zabytków wpisanych na Listę światowego dzidzictwa UNESCO. Oprócz Starych Miast w Krakowie, Warszawie, Toruniu i Zamościu, lista UNESCO obejmuje również kamienie milowe w historii polskiej architektury: średniowieczny zamek w Malborku, charakterystyczne drewniane kościoły południowej Małopolski, wrocławską Halę Stulecia, ogrody Kalwarii Zebrzydowskiej. Na liście prezentowane są również miejsca, które odegrały ważną rolę w historii Polski, jak Kopalnia Soli w Wieliczce, obóz koncentracyjny Auschwitz lub największy w Europie pierwotny las w Białowieży.
Wystawa "About Polska"
Wystawa prezentuje najważniejsze informacje na temat Polski i jej kultury. Zaczynając od krótkiego opisu głównych miast: Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi, Poznania, Olsztyna, Trójmiasta, Wrocławia, Lublina, Białystoku, odwiedzający mogą również podziwiać naturalne piękno polskich krajobrazów. Plakaty przedstawiają polską architekturę, wzornictwo, scenę muzyczną, kinematografię, osiągnięcia naukowe, imprezy sportowe i tradycyjne potrawy. Wystawa pozwala chińskiemu odbiorcy zdobyć wiedzę na temat naszego kraju z różnych obszarów zainteresowania.
Wystawa polskiej biżuterii bursztynowej
Bursztyn jest postrzegany przez wielu jako symbol Polski. Odgrywa rolę polskiej biżuterii narodowej, przedstawiającej skondensowane piękno czasu i historii kultury zamknięte w drobnym kamieniu. Odzyskany z głębin Morza Bałtyckiego staje się odzwierciedleniem mądrości polskiego społeczeństwa i skrystalizowaniem polskiej kultury. Na wystawie prezentowane są prace jednych z najbardziej znanych i cenionych artystów jubilerów z Polski m.in.: Iwony Tamborskiej, Jana Pomianowskiego, Artura Wybacz, Dariusza Ptaka, Danuty Czapnik, Pauliny Binek i Piotra Zarańskiego. Wystawa pozwala odczuć odwiedzającym magię zaklętą w bursztynie, nieodparty urok natury i piękno nowoczesnego rzemiosła.
Performance artystyczny w wykonaniu renomowanych artystów: Iwony Tamborskiej i Jiao Weidong
Dwoje artystów spotyka się nad płótnem w celu wydobycia na powierzchnię esencji kultur dwóch krajów: Polski i Chin. Podczas trwających tydzień prac nad dziełem odwiedzający mogą obserwować, jak artystyczne interpretacje obydwu artystów przeplatają się tworząc unikatowe przedstawienie najważniejszych symboli relacji polsko-chińskich. Od Chopina i Konfucjusza, poprzez tradycyjne potrawy i kwiaty obu krajów, do typowych zabudowań i zabytków Polski i Chin - każdy może odnaleźć fragment historii obu krajów najlepiej do niego przemawiający.
Miasto Kaifeng za czasów panowania dynastii Song było uznawane za najbardziej zamożną stolicę na świecie, a teraz postrzegane jest jako miasto, które "zyskało popularność w czasach starożytnych, ale rozkwitło w czasach nowożytnych ". Renoma ta sprawiła, że jest to idealne miejsce do zorganizowania tego typu wystawy kulturalnej. Millenium City Park jest również jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych w Chinach i oczekuje się, że w ciągu trwania wystawy około 1 milion odwiedzających zawita w parku.