POT szkoliła kadry IT w Wielkopolsce
Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała jednodniowe szkolenie dla 25 pracowników punktów i centrów informacji turystycznych z Wielkopolski. Tematem warsztatu było kreatywne tworzenie i dystrybucja treści w komunikacji online.
Współcześnie w komunikacji z turystą niezwykle ważne są działania z marketingu internetowego. Wirtualna rzeczywistość często wymaga konkretnej formy komunikacji, by była atrakcyjna dla odbiorcy-turysty. W Wielkopolsce funkcjonuje 15 certyfikowanych punktów informacji turystycznej według standardów Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Istnieją także nowe placówki, które chcą do certyfikacji przystąpić. POT zorganizowała dla nich szkolenie, które składało się z części wykładowej oraz wizyty studyjnej. Jego celem było poszerzenie wiedzy specjalistycznej z tworzenia treści i dystrybucji treści online skierowanych do turysty oraz wiedzy krajoznawczej. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i usprawnienia komunikacji między pracownikami punktów informacji turystycznej.
Przebieg szkolenia w części seminaryjnej opierał się na zainspirowaniu kadr informacji turystycznej do wykorzystywania kanałów mediów społecznych do kontaktu z turystą oraz dał praktyczne wskazówki, jak tworzyć i dystrybuować treści o turystyce.
Szkolenie zostało przygotowane i poprowadzone przez eksperta-praktyka z zakresu marketingu internetowego na tematy. Poruszono m.in. tematy serwisów wertykalnych, blogów firmowych, newslettera, infografik, artykułów kontekstowych, dywersyfikacji formatów treści i video, postów. Interaktywna forma zajęć sprzyjała wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, także w zakresie regionalnego systemu informacji turystycznej.
Podczas wizyty studyjnej po Gnieźnie zaprezentowano najważniejsze atrakcje miasta m.in. Trakt Królewski, Bazylikę Prymasowską, Sanktuarium św. Wojciecha oraz pomniki królików-przewodników zapraszających do zwiedzania trasy przez rodziny z dziećmi.
Uczestnicy mieli okazję udziału w odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury warsztatach z robienia kafli gipsowych w wizerunkami pięciu królów Polski, którzy zostali koronowani w Gnieźnie:
- rzeźba króla Przemysła II - park im. R. Kaczorowskiego
- rzeźba króla - Bolesława Śmiałego - teren (wysepka) pomiędzy ul. Dąbrówki i ul. Łubieńskiego
- rzeźba króla Mieszka II - teren przy rondzie im. Chrztu Polski
- rzeźba króla Bolesława Chrobrego - na ul. Chrobrego, przy Starym Ratuszu
- rzeźba króla Wacława II Czeskiego - teren targowiska przy ul. Plac 21 Stycznia
Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.
fot. S. Uciński/UM Gniezno.