POT, PPL i PLL LOT promują Polskę we Włoszech
21 marca Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, wraz z Polskimi Portami Lotniczymi oraz PLL LOT, zaprezentował licznie zebranym przedstawicielom prasy branżowej i włoskiej branży turystycznej bogatą ofertę Warszawy, nowe i długo wyczekiwane połączenie bezpośrednie między Rzymem a Warszawą oraz otwierające się pod koniec kwietnia lotnisko Warszawa-Radom.
Podczas śniadania biznesowego z udziałem prasy branżowej i przedstawicieli włoskiej branży turystycznej, w tym touroperatorów, biur podróży i organizatorów podróży MICE, zorganizowanego w centralnie położonym Hotelu Sina Bernini Bristol przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie i Polskie Porty Lotnicze, przy wsparciu PLL LOT, został ogłoszony powrót długo oczekiwanego bezpośredniego połączenia Rzym-Warszawa obsługiwanego przez PLL LOT oraz oficjalnie zaprezentowano nowe lotnisko Warszawa-Radom. W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 osób.
Warszawa, nagrodzona niedawno tytułem European Best Destination 2023, będzie połączona trzy razy w tygodniu bezpośrednim lotem z Rzymu Fiumicino od 28 kwietnia.
"Niedawno nasza stolica, Warszawa, została wyróżniona tytułem European Best Destination 2023, przyciągając coraz większą uwagę podróżnych nie tylko z Włoch, ale i całej Europy" - powiedziała Barbara Minczewa, Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie - "Z tego też powodu otwarcie nowego lotniska, położonego około godziny od centrum miasta, będzie sprzyjało nie tylko zwiększeniu bogatej oferty połączeń lotniczych między Włochami a Polską, ale przede wszystkim pozwoli na odbudowę oferty turystyki zorganizowanej do Polski, pozwalając branży turystycznej na kierowanie oferty do tak dużego i obiecującego grona odbiorców, jakim są środkowe i południowe Włochy, obszaru, na którym ZOPOT w Rzymie prowadzi intensywną promocję od wielu lat" - przyznała.
Port lotniczy Warszawa-Radom, dawniej znany jako Port Lotniczy Radom-Sadków, po zamknięciu na początku 2019 roku i wyburzeniu istniejącego terminala, zostanie ponownie otwarty w kwietniu 2023 roku.
Paweł Kranc, Dyrektor Biura Zarządu Polskich Portów Lotniczych (PPL), spółki zarządzającej od 2018 roku Portem Lotniczym Warszawa-Radom, przyznał, że jest entuzjastycznie i optymistycznie nastawiony do otwarcia nowego lotniska, które umożliwi promocję rozwoju i współpracy turystycznej polsko-włoskiej oraz zwiększenia przyjazdów do Polski”. Jednocześnie podkreślił absolutną gotowość do współpracy z przedstawicielami włoskiej branży turystycznej, oferując im bezpłatne shuttle bus dla grup przylatujących do Warszawy-Radom, pomagając im tym samym w organizacji usług naziemnych oraz podróży do i z lotniska.
Nowe lotnisko, położone 100 km na południe od Warszawy, odciąży inne polskie porty lotnicze, zmniejszając tym samym obciążenie głównego lotniska stolicy, Warszawy-Chopin. Podczas śniadania prasowego w Rzymie obecni byli również Amit Ray, Dyrektor PLL LOT na Włochy, Niemcy, Szwajcarię, Austrię i Indie oraz Fabrice Coppola, Dyrektor sprzedaży PLL LOT na Włochy.
"Cieszymy się, że możemy dodać Rzym do naszej globalnej siatki połączeń i tym samym zwiększyć naszą obecność na tym ważnym rynku" - przyznał Amit Ray - "Nowe rejsy do Warszawy-Radomia oferują wyjeżdżającym turystom z Włoch, podróżującym indywidualnie lub w grupie, dodatkową możliwość zwiedzania Polski" - mówił.
Nowe połączenie i rozszerzenie oferty PLL LOT to jedne z pierwszych kroków podejmowanych w celu odbudowy polskiej oferty w turystyce zorganizowanej i - jak wynikało ze spotkania - zarówno Zarząd Polskich Portów Lotniczych, jak też spółka PLL LOT są otwarte oraz chętne do współpracy z przedstawicielami branży turystycznej.
"Naszą siłą są liczne połączenia lotnicze, zięki którym wielu Włochów może łatwo dotrzeć do naszego kraju o każdej porze roku, a nowe lotnisko Warszawa-Radom dodatkowo umożliwi dotarcie do naszego kraju Włochom ze środkowych i południowych regionów i z łatwością pozwoli na zorganizowanie city breaków, wiosennych długich weekendów, czy dłużnych, letnich pobytów” - stwierdziła Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie Barbara Minczewa.
Warszawa oferuje największy w kraju potencjał ekonomiczny i biznesowy, dzięki obecności szerokiej gamy obiektów hotelowych i innych miejsc noclegowych oraz znacznej puli profesjonalnych usługodawców, które czynią ją atrakcyjną destynacją, także dla sektora MICE. W Warszawie zostało zorganizowane wiele wydarzeń na dużą skalę, od EURO 2012, przez Konferencję Klimatyczną COP-19 w 2013 r. po Szczyt NATO w 2016 r., a w samym 2022 r. Warszawa gościła ponad 9000 wydarzeń i konferencji o łącznej liczbie ponad 1 200 000 uczestników.
Na zakończenie imprezy linia lotnicza PLL LOT zaoferowała trzy vouchery na lot z Rzymu do Warszawy-Radom w dwie strony, które trafiły do trzech osób. Wsparcia w przygotowaniu prezentacji udzieliła Warszawska Organizacja Turystyczna.