POT po wakacyjnej przerwie rusza z konferencjami "Współpraca – Innowacje – Turystyka Zrównoważona"
Po wakacyjnej przerwie, Polska Organizacja Turystyczna wznawia cykl konferencji "Współpraca – Innowacje – Turystyka Zrównoważona", który stanowi kontynuację dwuletniego projektu rozpoczętego w 2023 roku. Pierwsze spotkania odbędą się we Wrocławiu (7 października) i Poznaniu (8 października). Celem projektu jest promowanie turystyki zrównoważonej jako kluczowego elementu przyszłości branży turystycznej w Polsce.
Projekt "Współpraca – Innowacje – Turystyka Zrównoważona" realizowany jest przez POT we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej oraz wspieranie branży turystycznej w procesie wdrażania zrównoważonych praktyk. Działania te obejmują organizację konferencji, szkoleń oraz warsztatów, które umożliwiają wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań.
Dynamiczne zmiany gospodarcze i społeczne wpływają na wszystkie sektory, w tym również na turystykę, która musi dostosować się do globalnych trendów, takich jak ochrona środowiska i zrównoważony rozwój. W 2023 roku Polska Organizacja Turystyczna, we współpracy z regionalnymi partnerami, rozpoczęła ten projekt, by wspierać branżę turystyczną w procesie przekształceń.
"Zmiana podejścia do turystyki, ograniczenie działalności negatywnie wpływającej na jej rozwój, a także dbałość o środowisko naturalne, które jest nieodłącznym elementem wypoczynku, stanowią jedne ze składowych dokonującej się transformacji. Spośród wszystkich krajów Organizacji Narodów Zjednoczonych Polska zajmuje 12 miejsce pod względem realizacji Agendy 2030. Wierzę, że współpracując z Regionami i branżą turystyczną będziemy coraz bliżej sprostania tym wyzwaniom. Niezwykle ważny sektor polskiej gospodarki musi podążać za globalnymi trendami, a takim bez wątpienia jest turystyka zrównoważona" – przyznaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.
Konferencje i warsztaty organizowane w ramach projektu obejmują szerokie spektrum tematów związanych z turystyką, w tym:
- Zrównoważony rozwój turystyki i jego znaczenie dla lokalnych społeczności;
- Aktualne trendy w turystyce, dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb turystów;
- Wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowych technologii w promocji regionów (Content + AI);
- Dobre praktyki współpracy między podmiotami branży turystycznej;
- Jak zdobyć turystów z wybranych rynków zagranicznych.
Inicjatywa ta ma na celu wsparcie regionów w umacnianiu ich pozycji na turystycznej mapie Polski, jak również zapewnienie im narzędzi do skutecznej promocji i zarządzania zasobami turystycznymi w sposób zrównoważony. Konferencje we Wrocławiu i Poznaniu będą doskonałą okazją do dalszego rozwoju dyskusji o przyszłości turystyki w Polsce, a także do wymiany doświadczeń i kreowania nowych strategii, które sprzyjają rozwojowi branży przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.
Program konferencji we Wrocławiu: LINK
Program konferencji w Poznaniu: LINK