POT na wiedeńskich targach Reise Salon
Ekspozycja targowa została zorganizowana w Oranżerii Pałacu Schönbrunn w Wiedniu. Oferty promowali wystawcy z ponad 100 krajów, reprezentujący różnorodne dziedziny usług turystycznych, między innymi hotelowych, wellness i spa, biur i agencji turystycznych, linii lotniczych i operatorów rejsów.
Targi Reise Salon są imprezą skierowaną do wymagających odbiorców poszukujących nowych kierunków wyjazdów urlopowych. Według oficjalnych danych podanych przez organizatorów, Reise Salon odwiedziło w tym roku ponad 130 tys. zwiedzających i klientów planujących podróże i wyjazdy wypoczynkowe. Tegorocznym partnerem branżowym targów był Region Flamandzki, który w dużej mierze narzucił klimat prezentacjami odwołującymi się do wartości dóbr kultury, potencjału twórczego, jakości życia i kulinariów. Wizytówką była promocja wystawy dzieł Pietera Bruegla Starszego w 450. rocznicę śmierci artysty. Kolekcja obrazów czołowego flamandzkiego malarza wystawiona jest obecnie w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu.
Wiedeński ośrodek POT prezentował na stoisku informacyjnym polską ofertę w kontekście atrakcji Krakowa, Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku, Warszawy, w której jednym z głównych programów zwiedzania miasta przez turystów są wizyty w działającym od niedawna Muzeum Polskiej Wódki oraz regionalnych szlaków kulinarnych.
– Przedstawiciele biur podróży, między innymi Urlaubsguru, Kneissl Touristik, Fischer Reisen, byli zainteresowani rozbudową swoich ofert o bogatą sieć obiektów kulinarnych w Polsce, a nasi partnerzy z lokalnych mediów turystycznych deklarowali chęć promowania tych szlaków na łamach wydawnictw branżowych – mówi Włodzimierz Szeląg, dyrektor ośrodka POT w Wiedniu.
Pierwszego dnia targów, wiele okazji do rozmów, których tematem były walory pobytów turystycznych w Polsce, stwarzało oficjalne spotkanie szerokiego grona oficjalnych osobistości ze świata kultury, polityki i biznesu Austrii. Odbyło się ono po koncercie orkiestry Symfonicznej Radia Katowice z okazji obchodów 100-lecia Niepodległej, zorganizowanym w wiedeńskim Musik Verein przez Instytut Polski w Wiedniu wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.