Polish Golf Day w luksemburskim klubie golfowym
Polish Golf Day zorganizowany został po raz pierwszy w 2021 roku jako jedno z wydarzeń w ramach jubileuszu 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Luksemburgiem. Golf-Club Grand-Ducal to książęcy, osiemnastodołkowy klub golfowy zrzeszający elitarne towarzystwo – przedstawicieli firm, koncernów i agencji nieruchomości, lekarzy, naukowców i prawników z Luksemburga, państwa znanego z zamożności i wysokiego poziomu życia jego mieszkańców.
Dobra organizacja i renoma poprzednich edycji polskiego turnieju spowodowała, że tegoroczna lista graczy zapełniła się w spektakularnym tempie. Zgłoszeni podkreślali, że wśród licznie organizowanych w klubie turniejów, polski turniej doceniany jest za świetną organizację i ciekawe atrakcje towarzyszące.
Graczy powitała ustawiona przed siedzibą klubu ciekawa wystawa fotograficzna przedstawiająca kadry z Krakowa. Na trasie, pomiędzy 9 a 10 dołkiem na gości czekało kolorowe stoisko promocyjne, gdzie golfiści mogli zatrzymać się na chwilę, odpocząć i spróbować polskich przysmaków a także porozmawiać z przedstawicielami POT, LOT, Urzędu Miasta Krakowa i Ambasady. Odwiedzającym najbardziej smakowały autentyczne oscypki przywiezione prosto z Krakowa. Nie zabrakło też krakowskich wędlin i słodyczy.
Kulminacyjnym punktem turnieju była uroczysta kolacja wydana w restauracji klubu. Poprzedził ją aperitif na tarasach, w otoczeniu soczystej, majowej zieleni, podczas którego wręczono nagrody dla zwycięzców. Uroczystość otworzył Prezes klubu pan Bernard Clasen w towarzystwie Ambasadora RP w Luksemburgu, pana Piotra Wojtczaka.
Pani Bożena Zaremba-Marcych, reprezentująca Urząd Miasta Krakowa, w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, wręczyła zwycięzcom pierwsze nagrody w dwóch kategoriach - vouchery na kilkudniowe pobyty w Krakowie. Była to też okazja aby w kilku ciekawych słowach opowiedzieć zgromadzonym gościom o Krakowie, jego atutach i walorach turystycznych.
Oprócz pobytów w pięknych krakowskich hotelach czterogwiazdkowych zwycięzcy otrzymali przeloty ufundowane przez PLL LOT. Funkcjonujące od kilku lat bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Luksemburg cieszy się dużą popularnością i jest dla ZOPOT ważnym elementem promocji Polski w księstwie.
Ambasada RP w Luksemburgu ofiarowała zwycięzcom cenne statuetki stworzone przez słynną w Luksemburgu polską rzeźbiarkę Katarzynę Kot. Jej twórczość, inspirowana naturą nawiązuje do polskiej przyrody a jej talent doceniło wiele znanych osobistości księstwa.
Wśród nagród za kolejne miejsca znalazły się ceramiczne figurki Lajkonika, najlepsze polskie alkohole, polski kawior z jesiotra Antonius a także wyroby z Bolesławca. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali natomiast czekolady z Krakowa, urokliwe, ręcznie robione ceramiczne dzwonki w kształcie Smoków Wawelskich, pamiątkowe piłki golfowe, słodkie upominki od Q Securities i broszury informacyjne o Polsce.