en
en
Kontakt

„Piękno i duchowość”. W Rzymie o turystyce religijnej do Polski

Od 3 do 6 lutego w Rzymie trwają Międzynarodowe Targi Sztuki Sakralnej i Turystyki Religijnej „Via Pulchritudinis”. Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w sympozjum na temat turystyki religijnej pt. „Pielgrzymka: piękno odkrycia”.

pellegrinaggio_rzym_2018.jpg

Polska Organizacja Turystyczna bierze udział w odbywających się w Rzymie Międzynarodowych Targach Sztuki Sakralnej i Turystyki Religijnej „Via Pulchritudinis”. W zorganizowanym przez touroperatora Auctoria sympozjum na temat turystyki religijnej pt. „Pielgrzymka: piękno odkrycia”, przedstawiona została prezentacja o Polsce pod kątem rozwiniętej oferty pielgrzymkowej i religijnej oraz atrakcyjności i piękna krajobrazu. W spotkaniu wzięła udział Barbara Minczewa z rzymskiego ośrodka POT, Mariagrazia Falcone z Ośrodka Promocji Turystycznej Izraela oraz redaktor naczelny czasopism „Archeo” i „Medioevo”, Andreas Steiner.

Prezentacja na temat Polski, skierowana do branży i zgromadzonych dziennikarzy, miała charakter wirtualnej podróży po najatrakcyjniejszych z duchowego punktu widzenia częściach Polski. Ukazano przede wszystkim walory Krakowa, Małopolski i – przechodząc przez Szlak Orlich Gniazd –  Częstochowy. Podkreślono wagę promocyjną i sukces, jakim były Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku i Kongres Turystyki Religijnej w Krakowie. Zaprezentowano trasy związane z Janem Pawłem II i Św. Faustyną, przy okazji pokazując możliwości zwiedzania szczególnie atrakcyjnych kulturalnie i pejzażowo miejsc, czyli np. Podhala, Tatr, Pienin, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, szlaku UNESCO, szlaku pielgrzymkowego w Kopalni Soli Wieliczka itp.

Polska jest istotnym kierunkiem turystyki religijnej we Włoszech, przede wszystkim dla organizatorów podróży, w tym agencji podróży, touroperatorów i parafii. Ze względu na rosnącą popularność naszego kraju na tym rynku, touroperator Auctoria zaprosił POT do udziału w sympozjum. Gerardo Napolitano, właściciel firmy, podkreślał, że Polska jest jednym z najważniejszych kierunków w jego katalogu oraz że dla Włochów nasz kraj jest bardzo przyjemną niespodzianką, gdyż, jak się wyraził, „rzeczywistość zawsze przerasta oczekiwania”.

Popularność Polski wśród turystów z Włoch to suma piękna kraju, doskonałej infrastruktury turystycznej, gościnności i różnorodności oferty. Wzrastają przyjazdy Włochów do Polski zarówno wśród turystów indywidualnych, jak również grup zorganizowanych. Choć brakuje jeszcze danych z  końca roku, według danych Banca D’Italia, w październiku 2017 już przekroczono liczbę 500 tys., co stanowi wzrost o 100 tys. w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Włosi to trzeci najliczniejszy naród wśród turystów zagranicznych w Krakowie i czwarty w Warszawie.

Do góry