en
en
Kontakt

Małopolsko-śląskie wojaże. POT z branżą w kolejnej podróży.

ap_studytour_slaskmalopolska.jpeg

Łączona wizyta studyjna rozpoczęła się od mocnego akcentu, a mianowicie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, po którym uczestnicy zwiedzili położony nad Dunajcem Zamek w Niedzicy. Niedzielne popołudnie spędzili na zapoznaniu z ofertą hotelowo-uzdrowiskową obiektów położonych w Szczawnicy.

Na emocje drugiego dnia nie trzeba było długo czekać, bowiem tuż po śniadaniu zespół wyruszył w legendarny spływ Dunajcem u podnóża Trzech Koron. Po nim grupa przeniosła się do Zakopanego oraz Białki Tatrzańskiej, by poznać tamtejsze obiekty zarówno pod kątem hotelowym, jak i rekreacyjnym.

Wizyta w Krakowie, do którego branża udała się trzeciego dnia, przeplatała w sobie zapoznanie z ofertą kulturalną oraz noclegową. Dom Mehoffera, Muzeum i Pracownia Witrażu czy krakowski Kazimierz to jedne z wielu miejsc odwiedzonych przez uczestników.

W środę po śniadaniu grupa opuściła Małopolskę, lecz bynajmniej nie był to dla niej koniec atrakcji. Jeszcze przed południem gościła ona w Tyskich Browarach Książęcych w Tychach, a w drugiej części dnia odwiedziła Zamek w Pszczynie, Strefę Kultury w Katowicach, Muzeum Śląskie, NOSPR, Spodek i MCK, a wieczorem zasmakowała w szlaku kulinarnym Śląskie Smaki.

W czwartek uczestnicy poznawali uroki Śląska pod ziemią. Najpierw zawitali do laureata Złotego Certyfikatu POT 2022 - Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Szlakiem Zabytków Techniki dotarli do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która była ostatnim punktem rozbudowanego programu study touru.

Do góry