Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska w kampanii POT „Złap wiosenny oddech”
„Złap wiosenny oddech” to kampania promocyjna Polskiej Organizacji Turystycznej oparta o ideę challenge’u znanych postaci telewizyjnych i influencerów Joanny Koroniewskiej oraz Macieja Dowbora. Na zaproszenie POT zwiedzali oni Polskę, każdorazowo stając przed wyborem, co wybrać? Miasto czy wieś? City break czy wypad na łono natury?
Głównymi kierunkami ich podróży były trzy Polskie Marki Turystyczne: Beskidy, Śląsk Cieszyński i Poznań. Relacje z wyjazdów Koroniewskiej i Dowbora publikowane były na bieżąco w ich kanałach w mediach społecznościowych: na TikToku, Instagramie oraz Facebooku.
– Kampania „Złap wiosenny oddech” prowadzona przez POT z udziałem Joanny Korniewskiej i Maćka Dowbora dała nam możliwość pokazania tego co w naszym regionie jest najpiękniejsze – różnorodności. W Beskidach można wypoczywać aktywnie, ale jest także pełno miejsc, w których można się relaksować, cieszyć spokojem i góralską gościnnością. Zasięg kampanii i jej efekty przewyższyły nasze oczekiwania. To świetna forma promocji Polskiej Marki Turystycznej Beskidy – komentuje Marcin Filip, dyrektor stowarzyszenia REGION BESKIDY.
– Poznań jest wymarzoną destynacją na weekendowy city-break. Od lat promujemy Poznań jako miejsce idealne na rodzinny wyjazd. Joanna Koroniewska i Maciek Dowbor pokazali w swojej kampanii to, co w Poznaniu najlepsze, czyli połącznie historii z rozrywką oraz niezwykle bogatą ofertą gastronomiczną. Poznań staje się stolicą polskiej gastronomii, a dzięki profilom Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora udało nam się to w wyjątkowy sposób zaprezentować. Połącznie trzech mediów społecznościowych dało spektakularne efekty, a reakcje fanów przekroczyły nasze oczekiwania – podkreśla Jan Mazurczak, Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
Celem kampanii „Złap wiosenny oddech” było kreowanie wśród Polaków mody na podróżowanie po Polsce oraz promocja regionów ze szczególnym uwzględnieniem laureatów prestiżowego tytułu Polskiej Marki Turystycznej. Dzięki oparciu akcji o rywalizację między kierunkami city-break, a naturalnymi, promowane były jednocześnie walory krajowej turystyki miejskiej oraz wiejskiej. Realizacja kampanii przed okresem wakacyjnym zachęcała też turystów do przedłużania swoich planów podróżniczych poza sezon wysoki.