Działanie 7.1 Infrastruktura Kultury i Turystyki
Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013
Województwo Lubelskie
Poprawa atrakcyjności turystycznej regionu oraz zwiększenie dostępności do dóbr kultury
- Jednostki samorządu terytorialnego;
- Związki, porozumienia i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
- Samorządowe jednostki organizacyjne sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną;
- Organizacje pozarządowe prowadzące statutową działalność w obszarze kultury i/lub turystyki;
- Podmioty prowadzące statutową działalność w obszarze kultury i/lub turystyki działające w oparciu o ustawę z dnia 28 lipca 2005 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz. U. Nr 169, poz.1420)
- Regionalne i lokalne organizacje turystyczne nie działające w celu osiągnięcia zysku;
- Kościoły i inne związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych;
- PGL Lasy Państwowe i jego jednostki organizacyjne;
- Parki narodowe i krajobrazowe/podmioty zarządzające obszarami chronionymi;
- Jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych, prowadzące statutową działalność w obszarze kultury i/lub turystyki.
Ochrona dziedzictwa kulturowego:
- Prace konserwatorskie, prace restauratorskie, modernizacja i roboty budowlane (z wyłączeniem rozbiórki) dotyczące zabytków wraz z otoczeniem i/lub przystosowanie ich na cele kulturalne i/lub turystyczne (z wyłączeniem konserwacji zabytków ruchomych o wartości powyżej 4 mln PLN).
- Zakup zabytków w celu wykonania prac konserwatorskich, prac restauratorskich, modernizacji i robot budowlanych oraz przystosowanie ich do działalności kulturalnej i/lub turystycznej.
- Zakup, modernizacja i roboty budowlane infrastruktury noclegowej i gastronomicznej oraz urządzeń rekreacyjnych jako element uzupełniający powyższych typów projektów (infrastruktura ta musi być przeznaczona na cele niekomercyjne a jej koszt może stanowić maksymalnie 5% kosztów kwalifikowanych projektu).
- Monitoring i zabezpieczenie zabytków wraz z otoczeniem na wypadek zagrożeń (jako element projektu lub odrębny projekt).
- Zakup i modernizacja wyposażenia służącego prowadzeniu działalności kulturalnej w obiektach będących celem projektu (wyłącznie jako jeden z elementów realizacji projektów wymienionych w pkt 1 i 2).
- Roboty budowlane i modernizacja infrastruktury technicznej i sanitarnej (w tym z zakresu przystosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych) – (wyłącznie jako jeden z elementów realizacji projektów wymienionych w pkt 1 i 2).
- Zagospodarowanie terenu wokół obiektów (m.in. budowa miejsc parkingowych) wyłącznie jako jeden z elementów realizacji projektów wymienionych w pkt 1 i 2.
Infrastruktura kultury
- Roboty budowlane i modernizacja infrastruktury kultury (w szczególności sale koncertowe i wystawowe, amfiteatry, ośrodki kultury, biblioteki publiczne itp.) przyczyniającej się do aktywnego udziału społeczeństwa w kulturze (nie związane z funkcją sportową).
- Zakup, modernizacja i roboty budowlane infrastruktury noclegowej i gastronomicznej oraz urządzeń rekreacyjnych jako element uzupełniający powyższych typów projektów (infrastruktura ta musi być przeznaczona na cele niekomercyjne a jej koszt może stanowić maksymalnie 5% kosztów kwalifikowanych projektu).
- Monitoring i zabezpieczenie obiektów infrastruktury kultury na wypadek zagrożeń (jako element projektu lub odrębny projekt).
- Zakup i modernizacja wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej w obiektach będących celem projektu (wyłącznie jako jeden z elementów projektu), roboty budowlane i modernizacja infrastruktury technicznej i sanitarnej (w tym z zakresu przystosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych) – wyłącznie jako jeden z elementów realizacji projektów wymienionych w pkt 1 i 2.
- Zagospodarowanie terenu wokół obiektów (m.in. budowa miejsc parkingowych) wyłącznie jako jeden z elementów realizacji projektów wymienionych w pkt 1 i 2.
Infrastruktura turystyki
- Roboty budowlane, modernizacja i wyposażenie infrastruktury służącej rozwojowi aktywnych form turystyki oraz ułatwiającej dostęp do miejsc i obszarów atrakcyjnych turystycznie, w tym obiektów rekreacyjnych, np.: ścieżki rowerowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą (nie związane z projektami budowy i modernizacji dróg), szlaki turystyczne, ścieżki przyrodnicze, kąpieliska, infrastruktura zlokalizowana wokół zbiorników wodnych (plaże, pomosty, mola, przystanie wodne dla jachtów), inne.
- Roboty budowlane i modernizacja zintegrowanych szlaków turystycznych i wyposażenie ich w infrastrukturę sanitarną, informacyjną i wypoczynkowo – rekreacyjną.
- Roboty budowlane, zakup i modernizacja infrastruktury zwiększającej atrakcyjność turystyczną (np. wyciągi turystyczne, połączenia promowe, kolejki szynowe, wraz z infrastrukturą towarzyszącą).
- Monitoring i zabezpieczenie obiektów infrastruktury turystycznej na wypadek zagrożeń (jako element projektu lub odrębny projekt).
- Zakup, modernizacja i roboty budowlane dotyczące infrastruktury noclegowej i gastronomicznej oraz urządzeń rekreacyjnych jako element uzupełniający powyższych typów projektów (infrastruktura ta musi być przeznaczona na cele niekomercyjne a jej koszt może stanowić maksymalnie 5% kosztów kwalifikowanych projektu).
- Zakup i modernizacja wyposażenia do prowadzenia działalności turystycznej w obiektach będących przedmiotem projektu (wyłącznie jako jeden z elementów projektu).
- Roboty budowlane i modernizacja infrastruktury technicznej i sanitarnej (w tym z zakresu przystosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych) – jako element realizacji powyższych typów projektów
- Zagospodarowanie terenu wokół obiektów (m.in. budowa miejsc parkingowych) wyłącznie jako jeden z elementów realizacji powyższych typów projektów.
- Roboty budowlane i modernizacja infrastruktury służącej promocji obszarów Natura 2000 (w tym ścieżki edukacyjne i przyrodnicze z uwzględnieniem niezbędnej infrastruktury turystycznej, ośrodki edukacji ekologicznej).
- Roboty budowlane, modernizacja i zakup wyposażenia w obiektach pełniących funkcję ośrodków informacji turystycznej i kulturalnej
98 240 000 EUR
Kategoria I, III:
Ø projekty o znaczeniu regionalnym – od 4 mln PLN
Kategoria I, II, III
Na obszarach objętych PROW dofinansowanie z RPO WL otrzymają:
- projekty o wartości powyżej 25 tyś PLN, dotyczące ścieżek rowerowych
- projekty o wartości powyżej 500 tys. PLN
- projekty o wartości poniżej 500 tys. PLN tylko w przypadku, gdy beneficjent nie może korzystać ze wsparcia z PROW (np. gdy Z PROW dana miejscowość otrzymała wsparcie na 400 PLN, a kolejny projekt beneficjenta z tej miejscowości ma wartość przekraczającą pozostałą kwotę możliwą do wykorzystania w PROW).
Kategoria I, III:
- projekty o znaczeniu lokalnym – do 4 mln PLN
- projekty o znaczeniu regionalnym - do 20 mln PLN
- projekty dotyczące ochrony zabytków ruchomych, rozwoju zasobów cyfrowych, zabezpieczenia zabytków przed kradzieżą i zniszczeniem o wartości do 4 mln PLN
Kategoria II:
- projekty o wartości do 20 mln PLN.
- Projekty dotyczące zabezpieczenia i monitoringu obiektów infrastruktury kultury o wartości do 4 mln PLN
Nie dotyczy
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego
ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
tel. 81 44 16 750
e-mail: rpo@lubelskie.pl
Punkt Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
(prowadzony we współpracy z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej )
ul. Krucza 38/42, 00-512 Warszawa
pn. – pt. 8.00-18.00
sob. 10.00-16.00
tel.: 022 626 06 32, 626 06 33
fax: 022 745 05 45
punktinformacyjny@mrr.gov.pl
Informacje dotyczące Punktów Informacyjnych dla RPO Województwa Lubelskiego
http://www.rpo.lubelskie.pl/index.php/page/id/6539/