Pierwszy workshop nt.turystyki kulinarnej
Turystyka kulinarna wejdzie do ofert polskich biur podróży - pierwszy workshop poświęcony temu sektorowi turystyki odbył się podczas tegorocznych targów TTWarsaw. Spotkanie przedstawicieli szlaków kulinarnych, restauracji i obiektów gastronomicznych należących do Konsorcjum „Polskie Szlaki Kulinarne", utworzonego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej, z touroperatorami specjalizującymi się w turystyce przyjazdowej miało przede wszytskim uświadomić restauratorom i przedstawicielom szlaków kulinarnych potrzebę poszerzania działalności.
Oferta turystyki kulinarnej proponowana klientom o tych właśnie zainteresowaniach składa się z wielu elementów wypełniających pobyt. Wśród nich między innymi powinny znaleźć się warsztaty z nauką przyrządzania potraw powiązane z wprowadzeniem w historię regionu, specyfikę uprawy i hodowli, wytwarzania produktów, degustacji i tak dalej
Zdaniem Agnieszki Sikorskiej dyrektork Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz członkini rady programowej Konsorcjum „Polskie Szlaki Kulinarne" duże zainteresowanie biur podróży włączeniem do programów wycieczek turystyki kulinarnej, a nawet poświęcenie im tematycznych ofert sprzedażowych, potwierdza, że istnieje na nie popyt. Powinno to stanowić przekonywujący argument dla restauratorów i wytwórców regionalnych produktów.
W workshopie wzięli udział przedstawiciele Konsorcjum Produktowe "Polskie Szlaki Kulinarne":
- Szlak kulinarny "Podkarpackie Smaki"
- Szlak kulinarny "Małopolska Trasa Smakoszy"
- Szlak kulinarny "Mazowiecka Micha Szlachecka"
- Sandomierski Szlak Winiarski
- Kulinarny Poznań
- Szlak Podkarpackiego Jadła i wina
- Szlak Kulinarny "Gdańsk-Pomorskie Culinary Prestige" (Restauracja Gothic Cafe & Restaurant Malbork)
- Restauracja Kogel Mogel Kraków
- Szlak Tradycji i Smaku
- Szlak Kulinarny "Karnawał Smaków"