en
en
Kontakt

Kraków - lepiej jeden raz zobaczyć, niż o nim mówić, czyli pielgrzymi ŚDM o Polsce

POT 44Do 31 lipca, zgodnie z zamierzeniem organizatorów, czynny był Pawilon Polski uruchomiony z okazji Światowych Dini Młodzieży. Pawilon to cztery połączone ze sobą sferyczne namioty, które robiły wrażenie jakby przeniesionych z hollywoodzkiego przeboju Ridleya Scotta, „Marsjanin”. Już sama bryła miała zwracać uwagę i pokazywać Polskę jako kraj, w kórym innowacyjność i wykorzystanie nowoczesnych technologii jest na porządku dziennym. Roboty rodem z filmów sci-fi, aplikacje na smartfony oraz tablety, które pomagają w życiu codziennym oraz  najwybitniejsze osiągnięcia polskiej nauki na przestrzeni ostatnich 25 lat polskie łaziki marsjańskie i drony.

POT 14W pawilonie  można było także dowiedzieć się więcej o turystycznych walorach Polski dzięki dostępnym materiałom przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną a na fotomacie zrobić zdjęcie i wysłać jako e-pocztówkę do znajomych z logo pawilonu. Zdjęcia osób, które po otrzymaniu ich z fotomatu, wrzuciły na swojego Twittera czy Instagram z hashtagiem #SharePoland, stały się automatycznie  częścią kampanii promocyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem #SharePoland (https://share.poland.travel/).

POT 05Jego autorzy powalczą o nagrody, w tym 7-dniowy pobyt w Wielkopolsce wraz z biletami lotniczymi w obie strony dla 2 osób. Regionem partnerskim dla realizacji kampanii jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która zasponsorowała pobyt w Wielkopolsce.

Pawilon Polski to nie tylko stała, tygodniowa ekspozycja wewnątrz namiotów, ale i strefa relaksu ze sceną na zewnątrz, gdzie cztery razy dziennie przez tydzień odbywały się koncerty. Część artystyczną nadzorowała Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

POT 30Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi: Jazz Band Ball Orchestra, Kwartet Piotra Wójcickiego, Kwartet Smyczkowy Opery Krakowskiej, Agnieszka Chrzanowska z zespołem. Była też okazja do podzielenia się klasycznymi polskimi przepisami oraz do degustacji i poznania wysokiej jakości polskich produktów rolnych.

 

A co mówą o Polsce goście, którzy odwiedzili nasz pawilon:

POT 06Diana z Bialorusi: "Jestem zachwycona Krakowem! W tych dniach w mieście jest czarujaca atmosfera. Dużo fajnych ludzi, dużo uśmiechów, dużo przyjaźni. Najbardziej mi sie podobały zabytki : Wawel i widok który z niego się odkrywa, kościoły z czarujacą historią, piękne uliczki starego miasta. Również dzielnica Kazimierz ze swoją niepowtorzalną atmosferą. Dzięki wizycie w Pawilonie, dowiedziałam się o progresie technologicznym Polski, zapoznałam się z historią, a na pamiątkę dostałam zdjęcie na tle Starego miasta. To nie jest moja pierwsza wizyta w Krakowie, ale szczerze mówiąc odkryłam go na nowo. Tę wycieczkę będę długo wspominała".

Stanley z Indii: "To jest mój pierwszy raz w Polsce. Przyjechalem na ŚDM z grupą 15 osób. Jestem tutaj od 4 dni ale już jestem oczarowany atmosferą Krakowa. Chcę powiedzieć że macie bardzo dobre jedzenie! Pierogi - moja ulubiona potrawa. Odwiedziliśmy dziś Pawilon Polski, dostalem cukierka od robota i zdjęcie na pamiątke z przyjaciółmi Mam nadzeje że kiedyś tutaj wrócę".

POT 07Yurij z Ukrainy: "Przyjechałem do Krakowa 2 dni temy i już dużo zobaczyłem. Stare Miasto, Wawel, Powiśle, kościoły - można mówić bez końca. Mamy intensywny program i wszystko zwiedzamy na bieżąco, ale to nie będzie przeszkadzało mi wspominać tę wycieczkę bardzo długo".

Kate z USA: "Ja przyjechałam na ŚDM ale wcześniej już byłam w Polsce, bo moi rodzice mają polskie pochodzenie. Dla mnie jest ważne, żeby poznać historię Polski i to właśnie udało mi się zrobic w Pawilonie Polskim. Fajna atmosfera, fajni ludzi, kocham Kraków."

Sofia z Niemiec: "Jestem po raz pierwszy w Krakowie, ale napewno bedę polecała to miasto znajomym. Kocham jedzenie i atmosfere".

Timoti z Francji: "Nie byłem wcześniej w Polsce ale napewno wrócę. Kraków jest takim miastem, które lepiej jeden raz zobaczyć, niż o nim mówić. Polecam."

Cały artykuł do przeczytania Tutaj

Do góry