Branża transportu szynowego bierze udział w Międzynarodowych Targach Kolejowych
Międzynarodowe Targi Kolejowe odbywające się w Gdańsku to drugie co do wielkości spotkanie branży transportu szynowego w Europie. Dzięki współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi, impreza odbywa się regularnie i za każdym razem przyciąga wielu zainteresowanych. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO zgromadzi ponad 700 uczestników z 30 krajów świata. Wydarzenie odbywa się gdańskim AmberExpo w dniach 24-27 września.
Organizatorzy podkreślają, że spotkanie branży transportu szynowego pozwoli na prezentację aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. debaty z udziałem ekspertów, konferencje oraz prezentacje firm. W targach uczestniczą nie tylko przedstawiciele branży kolejowej, ale także reprezentanci dostawców nowoczesnych technologii. Jednym z punktów programu będzie również Dzień Edukacji i Kariery TRAKO.
„TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj) spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim” – czytamy na stronie internetowej Międzynarodowych Targów Kolejowych.
Tegoroczny program wydarzenia został wypracowany przez Radę Programową Targów, w której skład wchodzi m.in. Izba Gospodarcza Transportu Lądowego, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, a także Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Polska Izba Spedycji i Logistyki.
Organizatorami targów TRAKO są Polskie Koleje Państwowe oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. W gronie partnerów wydarzenia są m.in. firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz oraz Bombardier.
Targi wspierane są przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. W 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki skierował do wszystkich organizatorów oraz uczestników Targów TRAKO specjalne podziękowanie.
„Kolej i elektro mobilność to podstawy przyjaznego środowisku oraz zrównoważonego systemu transportowego. Ich rozwój nie może odbywać się bez inwestowania w innowacje, nowoczesne technologie oraz potencjał kadrowy. Stworzenie nowoczesnego i konkurencyjnego systemu transportowego, opartego na transporcie szynowymi wykorzystaniu alternatywnych źródeł zasilania pojazdów jest jednym z filarów przyjętej przez Rząd Polski „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” – czytamy w liście ówczesnego wicepremiera i ministra rozwoju i finansów.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie organizatora: http://trakotargi.amberexpo.pl/.
Źródło: trakotargi.amberexpo.pl
Fot. PixaBay License/kamzyw